+372 5244650 info@hkt.ee

Alati on sobiv aeg teha suurpuhastust. Kui garaaži ja kuuri alla on kogunenud ära viskamiseks rohkem kraami, kui tavaline olmeprügi konteiner mahutab, siis peab otsima alternatiivset võimalust prügist lahti saamiseks.

Esimene ja esmapilgul odavaim lahendus on prügi oma isiklikku sõiduautosse tassida ja lähimasse jäätmajaama viia. Samas, kui prügi ära viimiseks peab jäätmejaama vahet juba spetsiaalselt mitu korda sõitma hakkama, siis arvestades ajakulu ja bensiini hinda, ei olegi see enam ilmselt kõige odavam lahend.

Olenevalt prügi liigist ja mahust võib mõistlikumaks lahenduseks olla suure prügikonteineri tellimine. Arvesta välja kui palju sul näiteks ehitusprahti on, ja pea meeles, et konteinerile ei ole lubatud kuhja peale tekitada, sest  prügi võib liikluses ootamatult kastist välja hakata lendama.

Konteinereid on võimalik rentida erinevas mõõdus – 15, 20 ja 30m3. Meie soovitame alati teha koostööd naabritega. Kui ühest garaažist tervet konteineritäit prügi ei leia, siis mitme majapidamise peale saab vajaliku koguse kergesti täis.

Pea meeles, et konteineri toob kohale raske veok. Seega mõtle läbi auto võimalik liikumine oma krundi piires. Eeldusel, et sa ei soovi hiljem mulla parandustöid ette võtma hakata.

Millist prügi võib konteinerisse panna? Prügi liik on vaja enne vedajaga kokku leppida ja sellest sõltub ka teenuse hind. Vaata näiteks siit, mida vastu võetakse http://www.prugiveod.ee/ 

Meie soovitus on materjale maksimaalselt taaskasutada. St paber ja papp põletada või panna spetsiaalsesse konteinerisse, puit kasutada kütteks, biojäätmed kompostida jne. Ohtlikud jäätmed ja eterniit tuleb kindlasti eraldi koguda ja neid prügikonteinerisse koos muu prahiga panna ei tohi.

Edukat majapidamiste koristust!